Eric Vloeimans & Frank Woeste

za 14 september 2019

Het gloedvolle spel van Nederlands bekendste trompettist Eric Vloeimans gaat prachtig samen met de klassieke invalshoek van de Franse jazzpianist Frank Woeste (o.a. Ibrahim Maalouf).

Deze twee meesters van de Europese jazz zijn muzikale broeders. Hun nieuwe muziek als duo omschrijven ze als ‘een kaleidoscoop van klanken’. Pianist Frank Woeste heeft trompettist Eric Vloeimans al eens uitgenodigd voor plaatopnames en concerten in Frankrijk. Nu zijn de rollen omgedraaid en treden ze voor het eerst samen op in Nederland.

Frank Woeste is een jazzpianist met een klassieke grondslag; zo bewerkte hij muziek van Ravel samen met trombonist Ryan Keberle. In de jazzscene van Parijs staat hij bekend als een pianist, componist en arrangeur met een breed palet. Hij werkte samen met o.a. Michel Portal en Dave Douglas en speelde in de band van Ibrahim Maalouf.

Trompettist Eric Vloeimans is alom bekend om zijn ‘schitterende toon’ (de Volkskrant) en als leider van succesvolle jazzbands als Gatecrash en Fugimundi. Zijn voorliefde voor klassieke muziek kwam onder meer tot uiting in het trompetconcert Evensong dat hij componeerde in samenwerking met Martin Fondse voor het Limburgs Symfonie Orkest. Verder werkte hij samen met o.a. de Marinierskapel en het Metropole Orchestra.

Eric Vloeimans trompet, Frank Woeste piano

Radio & TV

Radio & TV
Celebrating jazz since 1974