© Mariecke van der Linden
© Mariecke van der Linden

Yuri Honing Acoustic Quartet

Nederlands saxofoontrots brengt ode aan David Bowie met het nieuwe album Crossing Spirits.

Yuri Honing Acoustic Quartet

Nederlands saxofoontrots brengt ode aan David Bowie met het nieuwe album Crossing Spirits.
Yuri Honing Acoustic Quartet
zaterdag 13 juni 2026
Locatie: Zaal
Café open
18:30
Aanvang
20:30
Einde
22:00
Zitplaats
23*
Staanplaats
19*

*Tickets met reductieprijs beschikbaar.
*Ticketprijzen zijn inclusief €2,- servicekosten per ticket.

Yuri Honing Acoustic Quartet
zaterdag 13 juni 2026
Bestel je tickets

Yuri Honing raakte al in zijn jeugd verslingerd aan David Bowie; hij begon met saxofoon spelen naar aanleiding van David Sanborns solo in Bowie’s ‘Young Americans’. Het Yuri Honing Acoustic Quartet coverde al meerdere Bowie-nummers, zoals ‘Bring Me the Disco King’ op het in Berlijn opgenomen album True. Nu onderzoekt de band het fenomeen Bowie middels de ‘reworks’-methode. Daarbij worden delen van Bowie’s muziek, maar ook zijn kunst en vernieuwingsdrang gebruikt als input voor nieuwe bewerkingen.

Het Yuri Honing Quartet laat zich vooral inspireren door Bowie’s eigenzinnigheid en hoe hij creëerde voor zichzelf, zonder zich iets aan te trekken van andermans verwachtingen. Luisteraars reageren enthousiast op de Bowie-interpretaties van de groep; het nummer ‘After All’ werd al acht miljoen keer gestreamd. De liefde voor Bowie, zijn expressie, theatraliteit en het vermogen om talent rondom zich te verzamelen, vormde ook het uitgangspunt voor het nieuwe album van het Yuri Honing Acoustic Quartet, Crossing Spirits.

Wolfert Brederode piano, Yuri Honing tenorsax, Gulli Gudmundsson bas, Joost Lijbaart drums

Tips voor jou

  • Pablo Held Trio & Chris Potter

    Pablo Held Trio & Chris Potter

    Toonaangevend Europees pianotrio viert 20-jarig bestaan, met Amerikaans saxofoon-icoon.

  • Jure Pukl Analog AI

    Jure Pukl Analog AI

    Nieuwe groep met topspelers uit New York en Berlijn. ‘Pukl combines skill, soul, and appetite for adventure’ (The Guardian).

Plan je bezoek