THE PRESENT IS PRESENT:

THE PRESENT IS PRESENT:

THE PRESENT IS PRESENT:

THE PRESENT IS PRESENT:
vrijdag12 mei 2017
Aanvang
20:30
THE PRESENT IS PRESENT:
vrijdag12 mei 2017

Het nieuwe festival The Present is Present reist langs alle hotspots voor avontuurlijke muziek in Amsterdam, een week lang. Dag 1 in het Bimhuis i.s.m. Doek.

Welkom bij The Present is Present, het nieuwe festival gewijd aan de bloeiende scene voor improvisatiemuziek in Amsterdam. Anno 2017 barst de stad uit zijn voegen met avontuurlijke bands en musici, waardoor er regelmatig initiatieven en impro-series ontstaan op steeds weer nieuwe plekken. Pintotonics, OT301, Mixtree, Zaal 100, De Tanker, Splendor, Doek, OCCII, De Ruimte, Space is the Place: maak een ontdekkingsreis met The Present is Present, met spannende concerten, een guerrilla-fietstour met optredens in de buitenlucht en dansfeesten tot diep in de nacht. Het festival gaat van start met twee avonden in het Bimhuis, in samenwerking met Doek, met op vrijdag Native Speaker, George Hadow solo en het Uldis Vitols Sextet. Check www.presentsoundsamsterdam.nl voor meer concerten.

Native Speaker
De klassieke bezetting tenorsax, bas en drums krijgt een eigentijdse update door Native Speaker, met telkens nieuwe, spannende variaties op de voornamelijk op melodie gerichte composities van saxofonist Natalio Sued.

George Hadow (solopercussie)
De Engelse drummer George Hadow is actief op het gebied van jazz, improvisatie en experimentele rock. Vijf jaar geleden verhuisde hij naar Amsterdam, waar hij studeerde bij Han Bennink en Michael Moore en waar hij samenwerking vond met o.a. The Ex, Blue Lines en Cactus Truck.

Uldis Vitols Sextet
Contrabassist Uldis Vitols leidt dit sextet met een Monk-achtige mindset, waarbij swing-motieven en open harmonieën de basis vormen voor organische, vloeiend geïmproviseerde stukken.

Het festival gaat van start met twee avonden in het Bimhuis, in samenwerking met Doek.

Het Bimhuis restaurant is geopend voor aanvang van het concert van 18:30 tot 20:30 (reserveren aanbevolen 020-7882158). Na afloop van het concert is het Bimhuis Café geopend (gratis toegang).


Er is een passepartout van € 22 beschikbaar voor de concertavonden in het Bimhuis op 12 en 13 mei. Klik hier om deze aan te schaffen.

Celebrating jazz since 1974