MINYESHU ETHIO-JAZZ
Na afloop DJ Mombasa in het café
Minyeshu zang, Nanette Drazic achtergrondzang, Wouter Schueler tenorsax, Mike Roelofs piano, Guus Bakker bas, Joost Kroon drums
Minyeshu is een kind van twee werelden. De Ethiopische zangeres woont sinds 1996 in Nederland en combineert Ethiopische dansmuziek met westerse soul- en funkelementen.
Minyeshu slaat een nieuwe weg in op haar meest recente album Black Ink, met een stijl die het beste omschreven kan worden als Zarethiopique: ‘Zare’ is Amhaars voor ‘vandaag’. De Ethiopische funk op Black Ink kwam tot stand in samenwerking met producer Stefan Kruger (Zuco 103) en co-producers Stefan Schmid (Zuco 103) en Paul Willemsen (Kris Berry, Ruben Hein, Lefties Soul Connection). Voor dit concert in het Bimhuis speelt Minyeshu haar Zarethiopique in een speciale jazzversie: opzwepende grooves die je meenemen naar de nachtclubs van Addis Abeba!
Minyeshu werd geboren in Dire Dawa in het oosten van Ethiopië. Op jonge leeftijd verhuisde ze van het dorp naar de hoofdstad Addis Abeba. Op 17-jarige leeftijd haar carrière bij het toonaangevende Nationale Theater van Ethiopië, waar ze haar talenten ontwikkelde als zangeres, danser en choreografe. Ze maakte onderdeel uit van de grootste Ethiopische muziek- en dansproductie ooit: People to People, waarmee ze op tournee ging naar het buitenland. Ook acteerde ze een korte periode.
Minyeshu’s hart ligt bij de muziek. In Ethiopië zong en danste ze vooral bij de band Ambassal en bij de internationale band Chewata, waarmee ze door Europa toerde. In 1996 verhuisde ze naar Nederland en sindsdien werkte ze samen met o.a. Zoumana Diarra, Anton Goudsmit, Marlène Dorcéna, Nederlands Blazers Ensemble, Metropole Orkest, New Cool Collective en Azalai. Ook in het buitenland – Duitsland, Frankrijk en België – is Minyeshu geen onbekende en treedt ze op met onder meer Mulatu Astatke, Salif Keita, Youssou N’Dour, Angelique Kidjo en Baaba Maal.
‘Even without understanding Amharic, her emotion is clearly understood, as is her expression of identity. She has a unique story to be sure– an Ethiopian singer, living in The Netherlands, displaying Michael Jackson dance moves– and her music is just as original as that story. (..) Minyeshu proves that she is an artist of great depth’ (Afropop.org).
Het Bimhuis restaurant is geopend voor aanvang van het concert van 18:30 tot 20:30 (reserveren aanbevolen 020-7882158). Na afloop van het concert is het Bimhuis Café geopend (gratis toegang).