
Chaos String Quartet ft. Ariane Schluter: Een Flat met Duizend Ramen: Haydn reframed – deel I
Chaos String Quartet ft. Ariane Schluter: Een Flat met Duizend Ramen: Haydn reframed – deel I
- Café open
- 10:30
- Aanvang
- 11:30
- Einde
- 13:05
Haydn voor moderne oren, gespeeld door het Chaos String Quartet, dat is de formule van Een Flat met Duizend Ramen. Deze gloednieuwe fantasierijke serie bestaat uit zes korte voorstellingen, twee per concert. Zes strijkkwartetten van Haydn, nieuwe muziek en teksten van Joke van Leeuwen staan centraal. Steractrice Ariane Schluter kruipt in de huid van een reeks personages uit het hier en nu: allemaal hebben ze een relatie met de muziek van Haydn.
De miniserie Een Flat met Duizend Ramen heeft de vorm van een raamvertelling. In elke aflevering wordt ingezoomd op een van de hoofdpersonen. Niet voor niets vormen de zes Zonnekwartetten van Haydn het uitgangspunt. In deze verzameling, gebundeld als Opus 20, belichtte Haydn alle mogelijkheden van het strijkkwartet, een destijds nieuwe kamermuziekvorm. Nu, drie eeuwen later, voegen zes componisten daar hun eigen perspectieven aan toe.
Programma deel 1:
1E – Eerste verdieping
Richard Ayres + Haydn op. 20 nr. 1
6C – Zesde verdieping
Jan-Peter de Graaff + Haydn op. 20 nr. 2
Engelse subtitels
Susanne Schäffer viool, Eszter Kruchió viool, Sara Marzadori altviool, Bas Jongen cello, Ariane Schluter actrice, Jos van Kan regie, Joke van Leeuwen tekst, Primo Ish-Hurwitz concept & artistieke leiding
Plan je bezoek

BIMHUIS Café
Een fijne start van je concert

Bereikbaarheid
Openbaar vervoer, fiets of met de auto