
Artvark – Four Fathers
Artvark – Four Fathers
- Café open
- 18:30
- Aanvang
- 20:30
- Einde
- 22:00
- Zitplaats
- €21*
- Staanplaats
- €18*
*Tickets met reductieprijs beschikbaar.
*Ticketprijzen zijn inclusief €2,- servicekosten per ticket.
In een hectische wereld vol verleidingen gaat Artvark zijn eigen weg, op zoek naar nieuwe muziek en nieuwe klanken. Geïnspireerd door componisten als Béla Bartók en Charles Mingus presenteert de groep Four Fathers, het langverwachte vervolg op Mother of Thousand en het tweede hoofdstuk van hun trilogie, met opnieuw een glansrol voor de zeldzame slide-saxofoon. Artvark creëert de ultieme soundtrack zonder film, waarin de melancholie van de blues nooit ver te zoeken is.
Met dit album duikt Artvark in de veelzijdigheid van het vaderschap, een thema dat even complex, rauw en teder is als de klanken van hun saxofoons. Het kwartet benadert de saxofoonformatie als een levend organisme dat de grenzen van jazz en klassieke muziek overstijgt, met uitgebreide klanktexturen, gelaagde instrumentatie en subtiele elektronica als resultaat. Voor deze bijzondere productie wordt Artvark omringd door een artistiek team: visual artist en conceptontwikkelaar Eric Magnée (die eerder samenwerkte met Ben Wendel en Tin Men & The Telephone), scenograaf Thyrza Coenraad, lichtontwerper Wijnand van der Horst en sound designer Nikki Rutten. Samen creëren zij een zintuiglijke totaalervaring waarin de centrale vraag van Artvark opnieuw klinkt: hoe ver reikt de wereld van vier saxofoons?
Rolf Delfos altsax/basklarinet, Bart Wirtz altsax/slidesax, Mete Erker tenorsax/slidesax, Peter Broekhuizen baritonsax/slidesax
Eric Magnée visuals/concept, Thyrza Coenraad scenografie, Wijnand van der Horst lichtontwerp, Nikki Rutten sounddesign
Tips voor jou

Teus Nobel 4 – Child’s Play
Trompettist en Edison-winnaar presenteert zijn meest persoonlijke album. Met vooraf een vertoning van de documentaire Human First.

WAAN
Groovegedreven ensemble presenteert nieuw album op het snijvlak van elektronica en improvisatie.
Plan je bezoek

BIMHUIS Café
Een fijne start van je concert

Bereikbaarheid
Openbaar vervoer, fiets of met de auto