zaterdag 24 mei 2014

RANTALA / MOŻDŻER / WOLLNY: PIANO SUMMIT

FINLAND / POLEN / DUITSLAND
Na afloop in het café: DJ Draatje
Iiro Rantala, Leszek Możdżer, Michael Wollny piano

‘Jazz en klassiek ontmoeten elkaar als gelijken’, schreef Tagesspiegel over het verbluffende samenspel van deze drie fantasierijke pianisten uit Finland, Polen en Duitsland.

‘Jazz en klassiek ontmoeten elkaar als gelijken’, schreef Tagesspiegel over de samenkomst van deze drie fantastische pianisten uit drie verschillende Europese landen: Finland, Polen en Duitsland. In december 2012 speelden ze voor het eerst samen in de Berliner Philharmonie, al improviserend voor een uitverkochte zaal. Het resultaat, een uitdagende kruisbestuiving van jazz en klassiek, verscheen al op cd. Nu zijn de drie samen op tournee.

De drie pianisten hebben elk hun eigen karakter. Leszek Możdżer uit Polen wordt ‘de romanticus’ genoemd, Michael Wollny uit Duitsland ‘de perfecte maestro’ en Iiro Rantala uit Finland ‘het natuurfenomeen’. Alledrie staan ze bekend om hun fantasierijke cross-overs van jazz en klassiek en daarom werden ze gekozen om de prestigieuze concertserie Jazz at Berlin Philharmonic te openen. Op de cd-opname is te horen hoe Iiro Rantala van start gaat met een spectaculaire improvisatie op Bach, waarna de pianisten in verschillende samenstellingen het podium delen, uitmondend in een ware topontmoeting.


Het Bimhuis restaurant is geopend voor aanvang van het concert van 18:30 tot 20:30 (reserveren aanbevolen 020-7882158). Na afloop van het concert is het Bimhuis Café geopend (gratis toegang).

Voor dit concert kunnen geen reserveringen worden aangenomen. U kunt de
gewenste zitplaats kiezen bij het kopen van uw ticket(s). Klik hier voor meer informatie over zit- en staanplaatsen.
Op vertoon van een CJP, Stadspas of studentenkaart geldt een gereduceerd tarief. Klik op tickets voor de reductietarieven.

Celebrating jazz since 1974