
GUUS JANSSEN / WOLTER WIERBOS / WIM JANSSEN

GUUS JANSSEN / WOLTER WIERBOS / WIM JANSSEN
- Aanvang
- 20:30
Drie grootmeesters van de Nederlandse improvisatiemuziek treden voor het eerst op als trio. Presentatie van Guus Janssens cd Meeting Points met live Bimhuis opnamen uit de periode 1989-2014 (Bimhuis Records BIM010).
Deze meesterlijke musici spelen sinds jaar en dag in verschillende combinaties samen, maar treden nu voor het eerst als trio op: trombonist Wolter Wierbos (o.a. ICP Orchestra), drummer Wim Janssen (o.a. Ensemble Loos) en pianist/componist Guus Janssen, die het trio als volgt omschrijft: ‘Thema’s, patronen en swing vallen uiteen om zich in een nieuwe jas weer te vertonen. Een foute noot blijkt de goede te zijn in een koorddans van vergissingen die zich even weerbarstig als muzikaal oplossen.’
‘Guus Janssen does nothing less than reinvent the piano. His brother Wim seems completely in tune with the pianist’s cliffhanger choices, so nothing sounds wayward or merely cute. Brilliant!’ (Penguin Guide to Jazz).
‘A total player, with outrageous facility and an inquiring mind’ (Coda Magazine over Wolter Wierbos).
Lees hier de blog van Vera Vingerhoeds over Guus Janssen.
Het Bimhuis restaurant is geopend voor aanvang van het concert van 18:30 tot 20:30 (reserveren aanbevolen 020-7882158). Na afloop van het concert is het Bimhuis Café geopend (gratis toegang).
Presentatie cd meeting points (op Bimhuis Records label)